Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
03.12.2018Grant dla Twardowskiego w ramach programu „mPotęga”

W kończącym się roku Szkoła Podstawowa nr 10 im. Ks. Jana Twardowskiego wygrała grant w ramach konkursu „mPotęga" organizowanego przez fundację mBanku. Na konkurs wpłynęło 598 zgłoszeń. W tegorocznej edycji wsparcie otrzymało aż 185 projektów z całej Polski. „Matematyczno-przyrodnicze aplikacje” to tytuł naszego projektu, który został wysoko oceniony i jest realizowany od września w naszej szkole.

Czym jest "mPotęga"?

„mPotęga” to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi  i pokazuje im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Program ma także zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu. Liczymy, że pokazanie matematyki  w kreatywny, atrakcyjny sposób będzie impulsem do wprowadzenia dzieci i młodzieży w przyjazny świat „królowej nauk” oraz logiki.

Uczniowie w czasie projektu mają okazję rozwiązywać zadania matematyczno-przyrodnicze, które zostały utworzone przez grupy projektowe w aplikacji Web 2.0 LearningApps.org  wspierając proces uczenia się i nauczania za pomocą małych interaktywnych modułów.

W szkole odbywają  się konkursy, spotkania promujące wiedzę matematyczno-przyrodniczą. Uczniowie z grup projektowych wzięli udział w wycieczce na Politechnikę Śląską, gdzie mogli się dowiedzieć o zastosowaniu matematyki w naukach przyrodniczych.

Realizatorzy projektu wyrażają wdzięczność  sponsorowi za przyznane fundusze na jego realizację.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

ZSP2, PM (UM Czechowice-Dziedzice)

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT