Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
10.12.2018Wieczór patriotyczny w SP nr 2 w Ligocie

27 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Powstańców Śląskich w Ligocie został zorganizowany wieczór patriotyczny, podczas którego mogli się zaprezentować uczniowie z wszystkich klas.

Było to spotkanie łączące pokolenia, bowiem wśród zgromadzonych obecni byli: dziadkowie, rodzice, pracownicy szkoły oraz uczniowie, którzy w ten niezwykły wieczór tworzyli jedną rodzinę.

Uczniowie należący do koła teatralnego przygotowali symboliczną  inscenizację obrazującą ważny moment w dziejach naszego kraju - nierówną walkę Polski z trzema zaborcami.

Nie zabrakło też wspomnień osób, które przeżyły piekło wojenne - pobyt w obozach koncentracyjnych, codzienną walkę o przeżycie.

Zgromadzeni mogli również wysłuchać wielu wierszy oraz piosenek patriotycznych. Wszystko to tworzyło niezwykle patetyczny nastrój, zmuszało do refleksji i zadumy, ale jednocześnie było wyrazem wdzięczności wobec tych, którzy polegli w obronie naszego kraju. To dzięki nim możemy żyć w wolnej i niepodległej Polsce.

Koordynatorką organizacji uroczystości była opiekunka koła teatralnego Marzena Kocoń. O oprawę muzyczną zadbał Sławomir Błachut, a występy koła tanecznego przygotowała Marzena Lasek. W udekorowaniu sali gimnastycznej pomogła Magdalena Dzikowska.

Organizator spotkania składa serdeczne podziękowania Pawłowi Hałasowi za zaangażowanie i pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

Marzena Kocoń SP2, PM (UM Czechowice-Dziedzice)

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT