Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
18.12.2018VIII Targi Edukacyjne Powiatu Bielskiego

W ubiegłym tygodniu w budynku Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach odbyły się VIII Targi Edukacyjne Powiatu Bielskiego. Swoją ofertę edukacyjną zaprezentowało 15 publicznych i prywatnych szkół wyższych z terenu woj. śląskiego i małopolskiego. Wśród nich także uczelnie bielskie: Akademia Techniczno-Humanistyczna, Wyższa Szkoła Finansów i Prawa oraz Bielska Wyższa Szkoła im. J. Tyszkiewicza.

Organizatorem targów jest firma „Imprezatorzy”, a patronat nad wydarzeniem tradycyjnie objął starosta bielski Andrzej Płonka.

Impreza co roku cieszy się sporym zainteresowaniem zwłaszcza wśród maturzystów, którzy niebawem będą musieli podjąć decyzję o swojej dalszej przyszłości edukacyjnej. Młodzi ludzie dzięki udziałowi w targach, mogli dowiedzieć się, jakie warunki należy spełnić, by dostać się na wybrany przez nich kierunek studiów, otrzymali broszury prezentujące szczegółowe informacje o wydziałach, możliwych specjalizacjach oraz funkcjonujących kołach naukowych i organizacjach studenckich.  Przede wszystkim jednak mieli okazję, by porozmawiać ze studentami oraz  przedstawicielami poszczególnych uczelni. Wystawcy rozdawali ciekawe, spersonalizowane materiały promocyjne, które dopełniały prezentację. Pozytywny odbiór targów przez młodzież pokazuje, że jest to niezwykle cenna i potrzebna inicjatywa.

Piotr Łapa, właściciel firmy „Imprezatorzy” wyraził zadowolenie z przebiegu tegorocznej edycji targów i podkreślił że: „Wydarzenie to na stałe wpisało się do kalendarza targów edukacyjnych w regionie i niezmiennie odznacza się wysoką frekwencją. Stwarza możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych m.in. z Bielska-Białej, Krakowa, Katowic, Oświęcimia oraz Cieszyna. Dzięki nim wielu maturzystów zostało zainspirowanych wyborem uczelni, czy kierunku kształcenia.”.

Źródło : Starostwo Powiatowe

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT