Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
18.12.2018Finał Powiatowej Ligi Szachowej

Za nami finał Powiatowej Ligi Szachowej. Niemal stu młodych uczestników rywalizowało ze sobą w czterech edycjach (Porąbka, Kozy, Zabrzeg i Bielsko – Biała) spędzając przy szachownicy każdy uczestnik  prawie dwadzieścia godzin To optymistyczne,  że dzieci i młodzież z powiatu bielskiego wybiera taką formę spędzania wolnego czasu, relaksu. Cieszy nas że w szkołach podstawowych uczy się gry w tą wymagającą ale i rozwijającą intelektualnie grę. My jako organizatorzy umożliwiamy tylko swoistą rywalizacje na poziomie powiatu. Młodzi gracze w naszej Lidze mogą konfrontować swoje umiejętności z rówieśnikami z innych szkół. Na dzień dzisiejszy mocne ośrodki szachowe to m. in. Zabrzeg czy Kozy – mówi Czesław Pszczółka specjalista ds. sportu w Starostwie Powiatowym w Bielsku – Białej.   

Zwycięzcami Powiatowej Ligi w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:

- Szkoły Podstawowe Dziewczęta klasa 1-3: Gabriela Matusiak

- Szkoły Podstawowe Chłopcy klasa 1-3: Jan Cebula

- Szkoły Podstawowe Dziewczęta klasa 4-6: Dagmara Baran

- Szkoły Podstawowe Chłopcy klasa 4-6: Tomasz Makuch

- Szkoły Podstawowe Dziewczęta klasa 7-8: Aleksandra Kulka

- Szkoły Podstawowe Chłopcy klasa 7-8: Maciej Honkisz

Oddajmy głos sędziemu głównemu zawodów Michałowi Paździorze - aby wyłonić zwycięzcę w finałowych zmaganiach zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy po 3 zawodników. Turniej został przeprowadzony systemem kołowym, tempem 3min + 2 s na każde posunięcie.

W celu wyłonienia najlepszego zawodnika został rozegrany mecz zwycięzców poszczególnych grup. Zawodnicy grali jedną partię tempem 3min + 2s. W przypadku remisu w pierwszej partii, została rozegrana druga partia odwrotnymi kolorami.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyła Dagmara Baran z Zabrzega przed zawodnikami z Kóz Makuchem Tomaszem i Kolbe Marcinem.

Finałowi rozgrywek przyglądał się Starosta Bielski Andrzej Płonka, który życzył młodym adeptom szachów, aby konsekwentnie podnosili swoje umiejętności szachowe, które uczą logiki, myślenia perspektywicznego, co w przyszłości zaprocentuje  zarówno w nauce jak i dalszym ich życiu.

Patronat medialny nad Ligą Szachową objął tygodnik KRONIKA BESKIDZKA, której Prezes Wydawnictwa Mirosław Galczak wręczył nagrodę najmłodszemu uczestnikowi turnieju.

Źródło : Starostwo Powiatowe

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT