Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
20.02.2019Polsko-czeskie promowanie kultury na pograniczu

Nowy cykl przedsięwzięć proponuje w tym roku czechowicka biblioteka. W partnerstwie z Centrum Kultury we Frydlancie nad Ostrawicą realizuje projekt pn.: „Między stronami. Polsko-czeskie promowanie kultury na pograniczu” / Mezi stranami. Polsko-česká propagace kultury v pohraničí”.

Założeniem projektu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do udziału w kulturze poprzez atrakcje przygotowane przez bibliotekę oraz czeskie centrum kultury. Cały projekt podzielony jest na dwa moduły. Jeden – adresowany jest do dzieci, drugi – do młodzieży. Wśród przedsięwzięć znalazły się:  spotkania z pisarzami, warsztaty z bibliotekarzami, dyskusje, wystawy. Część spotkań zorganizowana będzie w Polsce, część w Czechach. Za nami część spotkań z udziałem poczytnych pisarzy, w których uczestniczyły dzieci – mówią bibliotekarze zaangażowani w projekt. Odwiedzili nas: Justyna Bednarek i Marianna Oklejak, które poprowadziły nie tylko prezentację swoich książek, ale i warsztaty skarpetkowe i etnograficzne. Przed uczestnikami jeszcze wiele atrakcji, w tym dużo zabawy i literackich wyzwań.

Wszystkie spotkania adresowane do młodzieży  podzielone zostały na 5 tematów, do których dopasowano literaturę. To ważne zagadnienia – wolność, bunt, piękno, miłość i przyjaźń. Książki są dostępne w pierwszej kolejności dla uczestników projektu właśnie, ale gdy je przeczytają i zwrócą, są na bieżąco wypożyczane wszystkim czytelnikom. To najbardziej aktualne pozycje na młodzieżowym rynku wydawniczym. Dyskusje i warsztaty w bibliotece czechowickiej organizowane są co drugi miesiąc w piątki w godzinach 17.00-19.00. Pierwsze poprowadził podróżnik i reporter Tomek Michniewicz. Podczas kolejnego prowadzące – Elżbieta Krupa oraz Agnieszka Matuszyk – burzyły mury i rozmawiały z młodzieżą o buntownikach w życiu i kulturze. Przed nami jeszcze wiele atrakcyjnych tematów i spotkań. Półmetek projektu wciąż daje apetyt na więcej. Warto się spotkać.

Loga

Loga

MBP, PM (UM Czechowice-Dziedzice)

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT