Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
04.07.2019Pożar w Chybiu (aktualizacja 05.07.2019 r.)

Kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej ze Śląska, w tym z Bielska-Białej, uczestniczy w gaszeniu pożaru budynku z różnymi odpadami na terenie byłej cukrowni przy ul. Cieszyńskiej w Chybiu. Jednemu strażakowi udzielono pomocy medycznej.

Oficer dyżurny JRG Ustroń otrzymał zgłoszenie pożaru o godz. 16.57. - Po dojeździe na miejsce okazało się, że pożarem objęty jest budynek o wymiarach około 20 × 30 m, w którym znajdowały się wanny z naczep tirów ze śmieciami i substancjami chemicznymi. W tej chwili podajemy cztery prądy wody z drabin i podnośników, trzy prądy wody w natarciu na palącą się część budynku i jeden w obronie. Pożar nie jest jeszcze opanowany (stan na godz. 19.36 - przyp. red.). Istnieje zagrożenie dla pobliskich domów, rozważamy możliwość ewakuacji. Do mieszkańców został wydany apel o zamknięcie okien - powiedział nam st. kpt. Michał Pokrzywa, rzecznik prasowy z JRG Cieszyn. Potężny słup czarnego dymu był widoczny w różnych miastach powiatów bielskiego, cieszyńskiego oraz w różnych miastach Śląska.

W trakcie akcji gaśniczej jedna ze strażaków OSP zasłabł, po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego okazało się, że nie było konieczności hospitalizacji.

W pierwszej fazie działań wynikało, że pali się rozlewnia substancji chemicznych. Później okazało się, że w budynku nie jest prowadzona działalność, ale jest składowisko różnych odpadów, palą się skompresowane resztki różnych szmat w ilości około 20-30 tirów. Tuż obok pożaru zgromadzone jest 350 szt. 1000-litrowych pojemników z różnymi substancjami, w tym substancjami niebezpiecznymi. Kilkaset metrów od miejsca akcji są dwie stacje benzynowe. Ogniem objęta jest znaczna część obiektu. 

Na czas akcji gaśniczej centrum Chybia zostało zablokowane dla ruchu pojazdów, policja wyznaczyła objazdy i kieruje ruchem. Na niektórych ulicach również są utrudnienia w ruchu lub blokady - tam napełniane są gaśnicze wozy bojowe straży pożarnej. W późnych godzinach wieczornych udało się opanować pożar na tyle, że już się nie rozprzestrzenia. Na miejscu akcji pracują znaczne siły różnych służb, w tym 45 zastępów straży pożarnej, 150 strażaków, stan na godz. 22.30.

Aktualizacja 5 lipca 2019, godz. 9.00
- W związku z pożarem substancji nieznanego pochodzenia na terenie miejscowości Chybie (powiat cieszyński), który miał miejsce wczoraj (4 lipca - przyp red.) informujemy, że pomiary wykonane przez Wojewódzką Inspekcję Ochrony Środowiska oraz Państwową Straż Pożarną nie wykazały zagrożenia powietrza oraz środowiska - poinformowano w komunikacie wydanym w Regionalnym Systemie Ostrzegania (szczegółowo o wynikach pomiarów dokonywanych przez służby ochrony środowiska piszemy w artykule WIOŚ: nie było zagrożenia dla Bielska-Białej. Nie płonęły odpady niebezpieczne).

Źródło : Mirosław Jamro, bielsko.biala.pl/na sygnale

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT