Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
21.11.2019DKF PULS - grudzień 2019 r.

Repertuar DKF „PULS” - 12.2019 r.

Kup bilet przez internet (kliknij)

05
20.15    OBYWATEL JONES (Polska/Wlk. Brytania/Ukraina)

12
20.15    AD ASTRA (Brazylia/USA/Chiny)

19
18.00    NIEBIESKIE CHACHARY (Polska) – po filmie spotkanie z reżyserem filmu Cezarym Grzesiukiem
20.15    NIE MA NAS W DOMU (Wlk. Brytania/Francja/Belgia)

OBYWATEL JONES ( MR. JONES)
Polska/Wlk.Brytania/Ukraina 2019, 119 min.
Reżyseria: Agnieszka Holland. Wykonawcy: Vanessa Kirby, James Norton, Peter Sarsgaard.

Wielka Nagroda Złote Lwy na FPFF w Gdyni 2019.
Młody dziennikarz Gareth Jones zyskał sławę, pisząc artykuł o swoim spotkaniu z Adolfem Hitlerem, zaraz po przejęciu przez niego władzy w 1933 roku. Teraz ambitny Walijczyk decyduje się na podróż do Moskwy, aby przeprowadzić wywiad ze Stalinem. Na miejscu odkrywa, że prawda o stalinowskim reżimie jest brutalnie tłumiona przez sowieckich cenzorów. Słysząc zatrważające plotki na temat wielkiej klęski głodowej w ZSRR, Jones udaje się w samotną podróż przez Ukrainę. Dziennikarz staje się naocznym świadkiem tragedii. Miliony ludzi umierają z głodu, podczas gdy tony zboża sprzedawane są za granicę, by sfinansować proces industrializacji radzieckiego imperium. Po powrocie do Londynu, Jones pisze artykuł ukazujący horror, którego doświadczył. Publikacja jest wyciszana, a jej autentyczność podważana przez zachodnich dziennikarzy, pozostających pod wpływem Kremla. Pomimo śmiertelnych pogróżek, Gareth nie ustaje w walce o prawdę. Swoimi odkryciami postanawia podzielić się z młodym, aspirującym pisarzem, George'em Orwellem.

AD ASTRA
Brazylia/USA/Chiny 2019, 122 min.
Reżyseria: James Gray. Wykonawcy: Brad Pitt, Tommy Lee Jones, Donald Sutherland.

Nominacja do Złotego Lwa na FF w Wenecji 2019.
Astronauta Roy McBride (Brad Pitt) wyrusza na wyprawę poza granice Układu Słonecznego, aby odnaleźć swojego zaginionego ojca i odkryć tajemnicę, która zagraża przetrwaniu naszej planety. W trakcie podróży odkryje sekrety, które postawią pod znakiem zapytania sens ludzkiej egzystencji i nasze miejsce we wszechświecie.

NIEBIESKIE CHACHARY
Polska 2019, 94 min.
Reżyseria: Cezary Grzesiuk.

Emocje,  pasja,  bycie  we wspólnocie, czy może wyjątkowa historia klubu? Co kieruje futbolowymi fanatykami? Cezary Grzesiuk przez dekadę filmował życie fanów Ruchu Chorzów. Wiele lat pracy dało możliwość sfotografowania zamkniętego środowiska piłkarski fanatyków. Nie z boku,  nie  zza szpaleru policjantów, ale z samego środka stadionowego „młyna”. Umożliwiło to pokazanie jasnych i  ciemnych  stron  kibicowskiego świata w Polsce i za granicą. Jednym z wątków filmu jest przyjaźń sympatyków Atletico Madryt i Ruchu Chorzów, innym chuligański kodeks  przekazywany  z  ojca  na syna. Przenikając przez różne grupy kibicowskie, reżyser oddaje głos fanom i fanatykom, starając się znaleźć odpowiedź na pytanie, kim jest współczesny kibic.

NIE MA NAS W DOMU (SORRY WE MISSED YOU)
Wlk. Brytania/Francja/Belgia 2019, 100 min.
Reżyseria: Ken Loach. Wykonawcy: Kris Hitchen, Debbie Honeywood, Rhys Stone

Nagroda Publiczności na FF w San Sebastian 2019.
Ricky i Abbie chcą dla siebie i swoich dzieci czegoś więcej. On jest w stanie poświęcić wszystko, żeby ich marzenie o własnym domu wreszcie się spełniło. Ma dosyć czekania, aż sprawy przyjmą lepszy obrót – stawia wszystko na jedną kartę i zaczyna pracę na własną rękę. Rzuca się w wir obowiązków, chcąc jak najszybciej osiągnąć swój cel. Ona, myśląc o przyszłości, nie chce stracić z oczu tego, co już mają: kochającej się rodziny i wzajemnego wsparcia. Wierzy, że goniąc za szczęściem, trzeba wiedzieć, kiedy się zatrzymać.

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT