Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
06.02.2020Duża inwestycja w oświacie

Szkoła i internat Powiatowego Zespołu Placówek- Szkoły Mistrzostwa Sportowego Szczyrk w Buczkowicach przejdą termomodernizację. W ramach jednej inwestycji prowadzonej przez bielskie Starostwo Powiatowe podobne prace odbędą się także w budynku Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Czechowicach-Dziedzicach. „Przetarg ogłosimy wkrótce”- mówi Dorota Nikiel, członek Zarządu Powiatu Bielskiego.

W szkole w Buczkowicach zostaną ocieplone ściany i dach, wymienione zostaną drzwi zewnętrzne. W drugim obiekcie pojawi się nowych dach, który także zostanie ocieplony. „Zależało nam przede wszystkim na modernizacji kotłowni, żeby z ogrzewania węglowego przejść na gazowe. Funkcjonująca tam od września zeszłego roku nowa hala sportowa ma już instalację gazową”- mówi Dorota Nikiel. W budynkach w Buczkowicach już od 70-tych lat działała szkoła leśna, a potem szkolne schronisko młodzieżowe. Praktycznie od 2006 r. nie było tam większego remontu.

Oszczędniej i przyjaźniej dla środowiska naturalnego będzie także po remoncie w sali gimnastycznej przy ul. Krasińskiego w Czechowicach-Dziedzicach, z której korzystają głównie uczniowie L.O. im. M. Skłodowskiej- Curie. Tam także ocieplą ściany i dach, zmodernizowane zostaną elementy systemu grzewczego.

Na inwestycję pozyskano środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Szacunkowy koszt całości, to 900 tys. zł.

Jesienią minionego roku szkoła sportowa, dla której organem prowadzącym jest Powiat Bielski doczekała się hali sportowej. W tym roku jeszcze ma zostać przebudowane przyszkolne boisko.

Szczyrkowski SMS im. Polskich Olimpijczyków kształci młodzież w sportach zimowych. Po 20 latach działalności może pochwalić się 16 olimpijczykami! Oprócz skoczków narciarskich placówka kształci także w: biegach narciarskich, kombinacji norweskiej i konkurencjach alpejskich.

Źródło : Starostwo Powiatowe

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT