Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
06.02.2020Olimpijskie nadzieje i ich mentorzy

Wyjątkowo tłoczno było podczas Noworocznego Spotkania Środowiska Sportowego Powiatu Bielskiego. Na podsumowaniu poprzedniego roku wyróżniono aż 48 młodych sportowców, znacznie więcej niż w poprzednich latach!

„To tylko dowód na to, jak udany był 2019 r. dla zawodników reprezentujących nasz powiat na arenach krajowych, ale też w mistrzostwach Europy i świata”- mówił starosta bielski Andrzej Płonka gratulując sportowcom i ich trenerom.

Za nadzieje olimpijskie z naszego terenu uznano: Maję Malarz z UKS „Victorii” Kozy, która na Mistrzostwach Polski wypływała aż 5 medali rywalizując z juniorami i juniorami młodszymi oraz Adriana Kupczaka z UKS „Olimp” Mazańcowice, który przywiózł złoty medal w skoku o tyczce z Letnich Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, a wśród seniorów był blisko podium. „To był niesamowity dla mnie rok. Tyle trenowałam wkładając w to mnóstwo serca i siły, że wiedziałam że to musi się tak skończyć”- mówi 16-latka, która w basenie spędza ponad 3 godzinny dziennie!  

Sporty wodne w powiecie bielskim mają się wyjątkowo dobrze. Aż 17 wyróżnionych, to zawodnicy uprawiający kajakarstwo (MKS Czechowice-Dziedzice) i kajak-polo (UKS „Set” Kaniów). Sukcesy odnoszą też przedstawiciele sportów zimowych. Uhonorowano aż 15 sportowców z następujących dyscyplin: skoki narciarskie, kombinacja norweska, narciarstwo biegowe i narciarstwo alpejskie. Swoją pasję realizują oni w klubach w Szczyrku i Bystrej. W poprzednim roku medale zdobywali także lekkoatleci, judocy, badmintoniści, tenisiści stołowi, szczypiornistki i reprezentanci sportów siłowych.

Starosta Płonka i Jan Borowski, przewodniczący rady powiatu złożyli wczoraj gratulacje Zbigniewowi Banetowi, który jest prezesem LKS „Klimczok” Bystra od 37 lat! Społecznik, trener i wychowawca obchodził niedawno 80 urodziny. Jak przyznaje, siłą napędową do działania są osiągnięcia wychowanków klubu, począwszy od skoczków narciarskich: Łukasza Kruczka i Jakuba Wolnego, przez 16-letnie zawodniczki, które w sztafetach wywalczyły Mistrzostwo Polski i ich młodsze koleżanki z wicemistrzostwem kraju po mistrzów świata w nieoficjalnych takich zawodach dla dzieci.

WYRÓŻNIENI ZAWODNICY ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W 2019r.  

Lekkoatletyka

Rafał Pająk    (MKS Czechowice-Dziedzice)
III miejsce na 100 m w Mistrzostwach Polski U-23
awans do finału w sztafecie 4x100m Mistrzostw Europy U-23
Jakub Pająk  (MKS Czechowice-Dziedzice )    
II miejsce na 400m w Mistrzostwach Polski U-20           
Trener prowadzący : Wioleta Homa                                                              

Adrian Kupczak    ( UKS „OLIMP” Mazańcowice)
Złoty medalista w skoku o tyczce w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych i Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów Mł.
V i VI miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów
I miejsce w Międzynarodowym Konkursie skoku o tyczce w Opawie

Jakub Gawłowski    ( UKS „OLIMP” Mazańcowice)
Srebrny medal w skoku o tyczce w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów , VI miejsce Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów
Halowy Mistrz Śląska
Trener prowadzący: Piotr Krupiński

Judo

Wojciech Grądzki (KS Judo Czechowice-Dziedzice)
Puchar Europy Kadetów II i III miejsce
Mistrzostwa Polski Kadetów II miejsce
Puchar Polski Juniorów Polski I miejsce

Olaf Loska    (KS Judo Czechowice-Dziedzice)
Mistrzostwa Polski Kadetów I miejsce
Puchar Polski Kadetów I miejsce
Trener  prowadzący: Bogusław Tyl
Tadeusz Koczur  (UKS im.”PTG Sokół” Pisarzowice)
Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych  III miejsce
Trener prowadzący : Bartłomiej Wieteska

Badminton

Julia Piwowar  ( Beskidzki Klub Badmintona „SET”  Mazańcowice)
Mistrzostwa Polski Młodzików III miejsce
Grand Prix Polski Młodzików I miejsce
FZ Forza Slovak Youth U17  I miejsce
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Polski Młodzików I miejsce

Michał Szczypka (Beskidzki Klub Badmintona „SET”  Mazańcowice)
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Polski Młodzików II  miejsce
Międzynarodowy Warszawski Festiwal Badmintona I miejsce
Grand Prix Młodzików I , II, III miejsce
Trener prowadzący : Bartosz Pietryja

Tenis stołowy

Michał Gawlas (MKS Czechowice-Dziedzice)
Mistrzostwa Polski Kadetów III miejsce indywidualnie i grze podwójnej
Trener prowadzący: Tomasz Szary

Kajakarstwo
Marcin Grzybowski (MKS Czechowice-Dziedzice)
Mistrzostwa Polski Seniorów C1 500m II miejsce
C1 1000m II miejsce , C15000m II miejsce
Mistrzostwa Polski w Maratonie C1 I miejsce
Mistrzostwa Świata C4 500m IX miejsce

Wojciech Pilarz (MKS Czechowice-Dziedzice)
Mistrzostwa Polski Juniorów K1 200m I miejsce
K1 500m II miejsce , K1 1000m III miejsce
Mistrzostwa Świata Juniorów  K2 1000m III miejsce
Nadzieje Olimpijskie  K4 500m III miejsce

Dawid Janusz (MKS Czechowice-Dziedzice)
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży  K2 5000m I miejsce
K2 1000m I1 miejsce, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski K4 1000m III miejsce
Długodystansowe Mistrzostwa Polski K1 10000m I miejsce

Jan Paszek ( MKS Czechowice-Dziedzice)
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży  K2 5000m I miejsce
K2 1000m II miejsce ,                                                                       
Długodystansowe Mistrzostwa Polski K2 10000m II miejsce

Igor Drewniak  (MKS Czechowice-Dziedzice)
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży  K2 5000m I miejsce
K2 1000m II miejsce ,    
Długodystansowe Mistrzostwa Polski K2 10000m II miejsce
Mistrzostwa Polski w Maratonie K1 I miejsce
 Dominik Starowicz (MKS Czechowice-Dziedzice)
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski  K4 500m III miejsce
K4 1000, III miejsce

Dawid Byrdek  (MKS Czechowice-Dziedzice)
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski  K4 500m III miejsce
K4 1000, III miejsce

Franciszek Potwora  (MKS Czechowice-Dziedzice)
Mistrzostwa Polski w Maratonie Młodzików C1 I miejsce
Bartosz Wizner (MKS Czechowice-Dziedzice)
Mistrzostwa Polski w Maratonie Młodzików C1 II miejsce
Julia Czech (MKS Czechowice-Dziedzice)
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży K2 3000 m I miejsce
K2 500m III miejsce,
Długodystansowe Mistrzostwa Polski K2 10000m I miejsce

Natalia Grzechnik (MKS Czechowice-Dziedzice)
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży K2 3000 m I miejsce
K2 500m III miejsce,
Długodystansowe Mistrzostwa Polski K2 10000m I miejsce

Trenerzy prowadzący: Jan Pinczura i Jakub Cebula

Kajak – polo

Sandra Pilarz
Król  strzelców i złota medalistka Mistrzostw Polski Seniorek ,medalistka Międzynarodowych  imprez i Pucharu Polski
Klaudia Sachmerda ( UKS „SET” Kaniów)
Kapitan drużyny Mistrzów Polski Seniorek
Dominika Sojka (UKS „SET” Kaniów)
Kapitan drużyny Wicemistrzów Polski Juniorek, ta medalistka Mistrzostw Mistrzostw Polski Seniorek ,medalistka Międzynarodowych  imprez i Pucharu Polski
Hanna Sojka  (UKS „SET” Kaniów)
Kapitan drużyny brązowych medalistek Polski Juniorek młodszych,złota medalistka Mistrzostw Polski Seniorek ,medalistka Międzynarodowych  imprez i Pucharu Polski
Monika Pacyga (UKS „SET” Kaniów)
Złota medalistka Mistrzostw Polski Seniorek ,medalistka Międzynarodowych  imprez i Pucharu Polski
Arkadiusz Pilarz  (UKS „SET” Kaniów)
Kapitan drużyny Mistrzów Polski Seniorów
Wielokrotny medalista Międzynarodowych Turniejów i Pucharu Polski

Trener prowadzący : Dariusz Pilarz

Pływanie

Maja Malarz ( (UKS „Victora” Kozy)
Letnie Mistrzostwa Polski Juniorek srebrny medal na 100m st.dowolnym brązowy na 200m st.dowolnym
Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych    
100m st. zm. II miejsce
200m st.  dow. III miejsce
200m st. zm. III miejsce
Trener prowadzący Krzysztof Szpara

Sporty Siłowe

Magdalena Szpila (Stowarzyszenie „Benchpress”Kozy)
Mistrzostwa Świata Juniorek  I miejsce  / martwy ciąg waga 46kg/
Mistrzostwa Europy Juniorek I miejsce /martwy ciąg /
Mistrzostwa Polski Juniorek   I miejsce / martwy ciąg/

Dorota Trojanowska (Stowarzyszenie „Benchpress”Kozy)
Mistrzostwa Świata Juniorek I miejsce  / martwy ciąg waga 75kg/
Mistrzostwa Europy Juniorek I miejsce / martwy ciąg /
Mistrzostwa Polski Juniorek   I miejsce / martwy ciąg /

Marcin Helwig (Stowarzyszenie „Benchpress”Kozy)
Mistrzostwa Świata  Seniorów w trójboju  II miejsce
Mistrzostwa Europy  Seniorów w trójboju   II miejsce
Mistrzostwa Polski  Seniorów w trójboju   I miejsce
Trener prowadzący: Wiesław Wróbel

Piłka Ręczna

Zuzanna Gruca (KS Bystra)
Ogólnopolska Olimpiada młodzieży III miejsce z reprezentacją Śląska
Turniej Nadziei Olimpijskiej II miejsce z reprezentacją Polski
Reprezentantka Polski Juniorek Młodszych
Emilia Więckowska (KS Bystra)
Ogólnopolska Olimpiada młodzieży III miejsce z reprezentacją Śląska
Turniej Nadziei Olimpijskiej II miejsce z reprezentacją Polski
Reprezentantka Polski Juniorek Młodszych
Trener prowadzący: Roman Kubica

Narciarstwo – skoki  i kombinacja norweska

Kinga Rajda ( SS-R LZS „SOKÓŁ” Szczyrk)
Letnie Mistrzostwa Polski Kobiet I miejsce
Konkurs skoków FIS Cap I i III miejsce
Mistrzostwa Świata MIX  IV miejsce

Jakub Wolny (LKS „Klimczok” Bystra)
Drużynowy Puchar Świata 4 x I miejsce
Indywidualny Konkurs Pucharu Świata w Wilingen IV miejsce
Członek kadry narodowej A

Kacper Konior (LKS „Klimczok” Bystra)
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży II i 2xIII miejsce
w kombinacji norweskiej

Kacper Tomasiak ( LKS „Klimczok Bystra)
Mistrzostwa Polski Juniorów E  złoty medal w skokach  i srebrny w kombinacji
Tymoteusz Dyduch ( LKS „Klimczok” Bystra)
Mistrzostwa Polski w kombinacji złoty medal w kat. Junior E
Mistrzostwa Polski w skokach srebrny medal  
trener prowadzący : Jarosław Konior
Piotr Kudzia  (LKS „Klimczok”Bystra)
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży II i 2xIII miejsce
w kombinacji norweskiej
trener prowadzący: Zbigniew Byrdy

Narciarstwo biegowe

Magdalena Kobielusz ( SS-R LZS „SOKÓŁ” Szczyrk)
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży I miejsce  5km CL+5km F
II miejsce 7,5 km F
Mistrzostwa Polski Juniorów III miejsce 15 km CL
Zawody FIS  II miejsce  7,5 km F
Trener prowadzący: Dawid Waluś

Maria Jakubiec (LKS „Klimczok”Bystra )
Mistrzostwa Polski Młodzików 2x III miejsce ind.
I miejsce w sztafecie 4x3km
Mistrzostwa Polski Młodzików na nartorolkach III miejsce

Emila Dobija (LKS”Klimczok” Bystra)
Mistrzostwa Polski Młodzików I miejsce w sztafecie ,
Mistrzostwa Polski Młodzików na nartorolkach II miejsce 5km

Zofia Dusińska (LKS „Klimczok” Bystra)
Mistrzostwa Polski Młodzików I miejsce w sztafecie ,
Mistrzostwa Polski Młodzików IV miejsce ind.
Weronika Jarecka (LKS”Klimczok” Bystra)
Mistrzostwa Polski Młodzików I miejsce w sztafecie ,
Mistrzostwa Polski Młodzików IV miejsce ind.stylCL
Mistrzostwa Polski Młodzików na nartorolkach III miejsce 5km

Trener prowadzący : Agnieszka Szymańczak-Fiołek

Narciarstwo Alpejskie

Jan Łodziński  (TEAM MB Szczyrk)
Mistrzostwa Polski U14  złoty medal w slalomie i  slalomie gigancie
Międzynarodowe Zawody ZAMPA CUP Słowacja I miejsce  slalom równoległy    
Międzynarodowe Zawody FIS Czechy  II i III miejsce

Natalia Złoto (TEAM MB Szczyrk)
Mistrzostwa Polski U14 III miejsce w slalomie gigancie
Maja Dobrzańska  ( TEAM MB Szczyrk)
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży III miejsce w slalomie gigancie i dwuboju
Trener prowadzący: Maciej Bydliński
Bartłomiej Sanetra ( MKS „Skrzyczne” Szczyrk)
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży II miejsce w super gigancie
IV w slalomie , V w gigancie , VII w kombinacji alpejskiej
Uczestnik Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy
Trener prowadzący: Wojciech Szamota

MIEJSKI KLUB SPORTOWY CZECHOWICE-DZIEDZICE
najwyżej  sklasyfikowany  Klub z Powiatu Bielskiego w „Systemie Sportu Młodzieżowego 2019” prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki  

Źródło : Starostwo Powiatowe

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT