Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
25.02.202028. Tydzień Filmu Polskiego. Filmowe Polonica

28.TYDZIEŃ FILMU POLSKIEGO
FILMOWE POLONICA

20-26 marca 2020

Kup bilet przez internet (kliknij)

 

20
20.00    PAN T. (Polska)

21
20.00    SUPERNOVA (Polska)
21.30    STAN WYJĄTKOWY (Chorwacja/Serbia/Polska)

22
18.00    SKŁODOWSKA.RADIOACTIVE (Wlk. Brytania/Węgry)
20.00    JAK ZOSTAŁEM GANGSTEREM. HISTORIA PRAWDZIWA (Polska)

23
20.00    OFICER I SZPIEG (Francja/Włochy)

24
20.00    CZARNY MERCEDES (Polska)

25
20.00    DOLINA BOGÓW (Polska/Luksemburg)

26
20.00    WSZYSTKO DLA MOJEJ MATKI (Polska)
   
Przedsprzedaż karnetów i biletów od 2 marca do 19 marca 50 zł (ulgowe) i 60 zł.
Od 20 marca karnety w cenie 55 zł (ulgowe) i 65 zł.
Karnety na 3 wybrane filmy - 36 zł w sprzedaży od 2 marca.
Bilety na wybrane filmy – 12 - 17 zł.
 
PAN T.
Polska 2019, 104 min.
Reżyseria: Marcin Krzyształowicz. Wykonawcy: Paweł Wilczak, Sebastian Stankiewicz, Wojciech Mecwaldowski.

Powstająca z powojennych ruin Warszawa roku 1953 to miejsce, w którym wszystko jest możliwe. Wszechobecna niepewność, donosy i kontrola oswajane są wódką i dobrym towarzystwem, w podziemiach kościoła daje się słyszeć jazz, a przypadkowe spotkanie w toalecie z I sekretarzem Bolesławem Bierutem może zakończyć się niespodziewaną nietrzeźwością. To wszystko zna z własnego doświadczenia niejaki Pan T. – uznany pisarz, który mieszka w hotelu dla literatów. Mężczyzna utrzymuje się z korepetycji dawanych pięknej maturzystce, z którą łączy go płomienny romans. Pewnego dnia do sąsiedniego mieszkania wprowadza się chłopak z prowincji, który marzy o karierze dziennikarza. Pan T. staje się dla niego mistrzem i nauczycielem. Życie głównego bohatera nabierze tempa, gdy władze zaczną podejrzewać go o niecne zamiary wysadzenia Pałacu Kultury i Nauki.

SUPERNOVA
Polska 2019, 78 min.
Reżyseria: Bartosz Kruhlik. Wykonawcy: Marek Braun, Marcin Hycnar, Marcin Zarzeczny.

Trzech mężczyzn, jedno miejsce i jedno zdarzenie, które zmieni życie każdego z nich. Utrzymana w realistycznym stylu uniwersalna historia opowiada o kilku godzinach z życia wiejskiej społeczności, przygląda się kondycji człowieka postawionego w sytuacji granicznej oraz stawia pytania o istotę przypadku i przeznaczenia. Krwista obyczajowa opowieść, oscylująca na granicy dramatu, thrillera i kina katastroficznego.

STAN WYJĄTKOWY (KOJA JE OVO DRZAVA!)
Chorwacja/Serbia/Polska, 118 min.
Reżyseria: Vinko Bresan. Wykonawcy: Daniel Olbrychski, Goran Bogdan, Niksa Butijer.

Surrealistyczna opowieść o szalonej kradzieży trumien ze szczątkami zmarłych prezydentów Chorwacji i Serbii; o generale, którego prześladuje pokusa popełnienia samobójstwa; ministrze chorwackiego rządu, który podczas uroczystości w więzieniu nieoczekiwanie zamyka się w jednej z cel i odmawia jej opuszczenia. W roli Prezydenta Chorwacji – wystąpił Daniel Olbrychski.  

JAK ZOSTAŁEM GANGSTEREM. HISTORIA PRAWDZIWA
Polska 2019, 135 min.  
Reżyseria: Maciej Kawulski. Wykonawcy: Marcin Kowalczyk, Tomasz Włosok, Natalia Szroeder.

W życiu Bohatera liczą się tylko dwie osoby – najbliższy przyjaciel i ukochana kobieta, a światem jego interesów rządzi przemoc. Akcja filmu zaczyna się w latach 70-tych – już wtedy młody Bohater wie, że adrenalina smakuje bardziej niż mleko w proszku. Z czasem odkrywa też pragnienie pieniędzy, władzy i bycia ponad prawem. Rozpoczyna się transformacja, a jego gangsterski talent rozkwita. Wspólnie z przyjacielem buduje własną armię. Oparta na faktach historia Bohatera po raz pierwszy pokazuje prawdziwe oblicze polskich mafiosów: zaczynali w kreszowych dresach i stworzyli organizację przestępczą, która przez chwilę panowała nad całym krajem.

OFICER I SZPIEG  (J'ACCUSE)
Francja/Włochy 2019, 130 min.
Reżyseria: Roman Polański.  Zdjęcia: Paweł Edelman. Wykonawcy: Emmanuelle Seigner, Jean Dujardin, Louis Garrel.
Oficer i szpieg opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny i zesłanego na wygnanie. Georges Picquart, nowy szef wywiadu, wkrótce po uwięzieniu Dreyfusa odkrywa, że dowody przeciwko skazanemu zostały spreparowane. Wbrew swoim przełożonym Picquart postanowi za wszelką cenę ujawnić prawdę. Stawką w tej grze jest nie tylko błyskotliwie rozpoczęta kariera Picquarta, ale i wielki międzynarodowy skandal, który zmieni bieg historii.

CZARNY MERCEDES
Polska 2019, 120 min.
Reżyseria: Janusz Majewski. Wykonawcy: Artur Żmijewski, Maria Dębska, Andrzej Zieliński.

W podejrzanych okolicznościach zostaje zamordowana Aneta – piękna żona szanowanego adwokata Karola Holzera . Sprawę tajemniczego zabójstwa próbuje rozwikłać nadkomisarz Rafał Król , funkcjonariusz współpracującej podczas okupacji z Niemcami Granatowej Policji. Kolejne tropy mnożą podejrzenia i ujawniają głęboko skrywane sekrety zmarłej oraz niejasne powiązania jej męża z wysoko postawionym oficerem SS . W toku śledztwa, nadkomisarz Król znajduje nieoczekiwanego sojusznika w osobie radcy niemieckiej policji kryminalnej – Ernsta Kluge . Sytuacja Holzera staje się coraz bardziej niebezpieczna, tymczasem znajdujący się na wolności morderca jest być może o krok od popełnienia kolejnej zbrodni.

DOLINA BOGÓW
Polska/ Luksemburg/ USA, 2019, 131 min.
Reżyseria: Lech Majewski. Wykonawcy: Josh Hartnett, John Malkovich, Keir Dullea, Jaime Ray Newman.

Film splata ze sobą trzy wątki: pierwszy to archaiczna legenda Indian Navajo o bogach zamkniętych w skałach doliny zwanej Valley of the Gods. Drugi jest historią najbogatszego człowieka, Wesa Taurosa. Dotknięty osobistą tragedią, Tauros żyje w ukryciu przed światem i tylko od czasu do czasu ukazuje się publicznie. Trzeci wątek jest historią narratora, Johna Ecasa, pisarza, który pracuje jako copywriter w firmie Taurosa. Po traumatycznym rozstaniu z żoną, szukając wyjścia z impasu, John zaczyna pisać biografię swego szefa i przyjmuje zaproszenie do jego posiadłości. W tym czasie firma Taurosa, eksploatująca rudę uranu, wykupuje Dolinę Bogów, aby drążyć tunele w świętej ziemi. Zburzony spokój przodków Navajo sprawia, iż skały rodzą mściciela…

WSZYSTKO DLA MOJEJ MATKI
Polska 2019, 103 min.
Reżyseria: Małgorzata Imielska. Wykonawcy: Zofia Domalik, Maria Sobocińska, Helena Englert, Joanna Budnik.

Ola ma siedemnaście lat. Chłopięca w ruchach, wielkie, niebieskie oczy ma wciąż zasłonięte włosami. Obgryzione paznokcie, ręce pełne blizn po samookaleczaniu. Za ciągłe ucieczki z domu dziecka sąd umieścił ją w zakładzie poprawczym. Nie ma fajnych ubrań ani drogiego telefonu. W przeciwieństwie do innych dziewczyn nie chce w zamian za papierosy i drobne sumy świadczyć dozorcy usług seksualnych. Jedyne, czego pragnie, to odzyskać matkę. Dziewczyna trenuje zawzięcie lekkoatletykę. Wierzy, że jeśli zacznie osiągać sukcesy na zawodach, matka ją odnajdzie. Ta jej „oddzielność” od świata sprawia, że staje się ofiarą przemocy.


Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT