Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
07.07.2020Ławka solarna oraz Samoobsługowa Stacja Naprawy Rowerów

Na terenie otwartego kompleksu rekreacyjno-sportowego w Bronowie zainstalowano ławkę solarną oraz Samoobsługową Stację Naprawy Rowerów. Ogólnodostępne elementy małej architektury są częścią projektu pn.: „Stacja Regeneracja” realizowanego przez 3 Lokalne Grupy Działania: LGD Żywiecki Raj, LGD Ziemia Pszczyńska i LGD Ziemia Bielska.

Ławka SEEDiA City Bike pełni swoją podstawową funkcję - każdy może usiąść i odpocząć. Dodatkowo jest wyposażona w stojaki na rowery, które pozwolą na wygodne zaparkowanie jednośladu. Jednakże ich podstawową zaletą jest możliwość naładowania urządzenia mobilnego, takiego jak telefon, tablet czy laptop za pomocą łączy USB. Inteligentna ławka jest ekologiczna - nie potrzebuje zewnętrznego zasilania - wbudowane akumulatory ładowane są przez moduły solarne, wykonane ze szkła hartowanego. Z ławki można korzystać zarówno w dzień jak i nocą, ponieważ czas  pracy urządzenia bez słońca wynosi 72 godziny. Cała konstrukcja wykonana jest z odpornej stali, poza tym nie straszny jej deszcz i ekstremalne temperatury (od -20° do 50°C).  Jej funkcjonalność podkreśla oświetlenie LED.

ławka solarna

Samoobsługowa Stacja Naprawy Rowerów – IBOMBO  – jest przystosowana do użycia w przestrzeni publicznej i została stworzona na bazie potrzeb i doświadczeń rowerzystów. Stacja wyposażona jest w stacjonarną ręczną pompkę powietrza z adapterem na wszystkie zawory rowerowe. Konstrukcja stacji pozwala na umieszczenie roweru na wspornikach. Na linkach ze stali nierdzewnej, wiszących wewnątrz szafy urządzenia, umocowane są narzędzia rowerowe, a ich długość pozwala na dokonanie niezbędnych napraw. QR CODE znajdujący się na froncie stacji umożliwia skorzystanie z publikacji internetowych zawierających instrukcje napraw usterek rowerowych. Największym atutem stacji jest jednak to, że wszystkie narzędzia pasują do rowerów dowolnego typu, są dostępne 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, a korzystanie z niej jest całkowicie bezpłatne.

 stacja naprawy rowerów

Inwestycja została realizowane ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach projektu „StaR", który zakłada utworzenie na terenie 34 gmin położonych na obszarach partnerskich Lokalnych Grup Działania miejsc turystyczno-rekreacyjnych.

PJ (UM Czechowice-Dziedzice)

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT