Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
03.02.2021Aresztowany za usiłowanie zabójstwa sąsiada

Policjanci wytropili i zatrzymali, a sąd na wniosek prokuratora aresztował na 3 miesiące 55-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojego 70-letniego sąsiada. Mężczyzna podczas sprzeczki uderzył go siekierą w głowę, poważnie raniąc i uciekł. Kilka godzin później odnaleźli go policyjni wywiadowcy i przewodnicy policyjnych psów tropiących. Mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę późnym wieczorem w Czechowicach-Dziedzicach. Na korytarzu budynku wielorodzinnego przy jednej z głównych ulic wywiązała się sprzeczka pomiędzy sąsiadami. W pewnym momencie 55-latek chwycił siekierę i uderzył nią swojego 70-letniego sąsiada. Następnie uciekł z miejsca zdarzenia rowerem. Zakrwawionego 70-latka zobaczyła jego znajoma, która wezwała Policję i pogotowie ratunkowe. Ranny senior z obrażeniami zagrażającymi jego życiu, został zabrany do szpitala.

Na miejsce przestępstwa przybyli policyjni detektywi i technik kryminalistyki, którzy wykonali oględziny miejsca przestępstwa, zabezpieczając ślady i dowody. Oficer dyżurny bielskiej komendy rozesłał rysopis sprawcy do wszystkich jednostek i patroli policyjnych na terenie miasta i powiatu, a także sąsiednich komend Policji. Stróże prawa rozpoczęli poszukiwania niebezpiecznego sprawcy. Na jego trop trafili policyjni wywiadowcy z bielskiego Wydziału Prewencji, którzy uzyskali informację, gdzie był widziany mężczyzna podejrzewany o napaść z siekierą. Chwilę późnej, razem z przewodnikami policyjnych psów tropiących komendy w Bielsku-Białej, zatrzymali zaskoczonego 55-latka w zaroślach parku przy jednej z czechowickich parafii. Mężczyzna nie stawiał oporu przy zatrzymaniu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

Sprawą zajęli się śledczy z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach. Wyjaśnienie okoliczności zdarzenia, jego przebiegu i motywów działania sprawcy było priorytetem dla czechowickich śledczych. Kryminalni zebrali materiał dowodowy i przekazali pszczyńskiej prokuraturze, która nadzorowała czynności dochodzeniowo-śledcze. Prokurator po analizie zgromadzonego materiału dowodowego zdecydował o postawieniu 55-latkowi zarzutu usiłowania zabójstwa.

Podejrzewany o chęć pozbawienia swojego sąsiada życia 55-latek, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, został doprowadzony do pszczyńskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd na wniosek śledczych postanowił o jego tymczasowym aresztowaniu. Za zbrodnię usiłowania zabójstwa może spędzić za kratami nawet resztę swojego życia.

Źródło : KMP Bielsko-Biała

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT