Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
19.02.2021Promocja zdrowych nawyków wśród najmłodszych

Zamknięcie szkół i ograniczenie aktywności najmłodszych może poważnie odbić się na wadze dzieci. Kwarantanna z pewnością sprzyjała podjadaniu, a czas spędzany przed komputerem lub telefonem wydłużał się. Zatem problem nadwagi i otyłości najmłodszych stał się bardzo aktualny.

Zdajemy sobie sprawę, że występowanie otyłości u dzieci i młodzieży wiąże się z poważnymi następstwami zdrowotnymi. Stad kolejny projekt Elżbiety Zarębskiej z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia, który trafił do czechowickich szkół i przedszkoli.

Zajęcia realizowane były we współpracy z Biurem ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego, w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Celem zajęć było wykształcenie w dzieciach zdrowych nawyków żywieniowych, edukacja w zakresie zdrowego stylu życia i zdrowych wyborów. Ten rodzaj profilaktyki pozytywnej wpisuje się także w działalność zapobiegającą tzw. uzależnieniom od czynności. Dzieci poznawały alternatywne sposoby aktywności i zabawy bez używania telefonu i komputera.

- Kolejny mój projekt promocji zdrowia dedykowany najmłodszym, trafił już do szkół i przedszkoli. Uczymy się wspólnie komponować zdrowe posiłki, poznajemy znaczenie odpowiedniego nawodnienia organizmu oraz snu. Podpowiadam najmłodszym jak można utrzymać dobrą formę w czasie kwarantanny – mówi Elżbieta Zarębska - Zachęcam do wspólnych ćwiczeń poprzez kreatywne zabawy ruchowe. Wskazuję dzieciom sposoby na ograniczenie podjadania przed komputerem. Podsuwam pomysły jak zorganizować sobie czas, aby nie myśleć o nadprogramowych przekąskach.

ŁP (UM Czechowice-Dziedzice)

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT