Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
19.05.2021Udział przedszkolaków w akcji "Sprzątanie Świata"

"Sprzątanie Świata" - to coroczna akcja, w której biorą udział wszyscy Ci, którym los i wygląd naszego środowiska nie jest obojętny. Często nie zdając sobie sprawy, wyrzucamy pojedyncze śmieci, które przyczyniają się do zanieczyszczenia. Dlatego bardzo zależy nam, aby od najmłodszych lat dzieci uczyły się dbania o środowisko. Bardzo chcemy pokazać młodemu pokoleniu potęgę i piękno otaczającego nas świata, wzbudzać w nich miłość do natury, oraz pozytywne uczucia takie jak odpowiedzialność wobec naszej przyrody.

Przedszkole Drugi Domek z Czechowic-Dziedzic, również wzięło udział w akcji sprzątania naszego "lokalnego świata". Przedszkolaki wyruszyły sprzątać najbliższą okolicę.  Z radością i zapałem zbierały wszystkie napotkane śmieci - butelki, puszki, opakowania po chrupkach, papierki i inne. Całą akcję poprzedził cykl zajęć edukacyjnych o segregowaniu odpadów, poszanowaniu zasobów takich jak woda i prąd.

"Sprzątanie Świata" było dla naszych małych bohaterów wielkim wyzwaniem i wspaniałą lekcją przyrody. Dzięki takim inicjatywom, dzieci wiedzą, że czysty świat, to czyste powietrze, woda, pożywienie, zdrowe zwierzęta i my sami.

Na koniec pragniemy pozostawić krótką refleksję - to co nas najbardziej zasmuciło, to ilość wyrzucanych butelek i puszek po alkoholu, których było najwięcej w naszych workach.  Czy tak to powinno wyglądać, że dzieci sprzątają po nas dorosłych?!

Brawo przedszkolaki!

Link ze zdjęciami:

https://drive.google.com/drive/folders/1xKZJt7DIl2qvCtuwCFIpPYwQQUR34vtF?usp=sharing

Przedszkole Drugi Domek, UM Czechowice-Dziedzice

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT