Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
01.03.201225 lat więzienia dla mordercy Joasi

Czy to jest sprawiedliwy wyrok? Jaka może być kara za brutalne zabójstwo? Zgodnie z polskim prawem to 25 lat pozbawienia wolności. Taką karę wymierzył w czwartek Sąd Okręgowy w Katowicach Markowi Z., oskarżonemu o pozbawienie życia Joasi Surowieckiej – studentki z Czechowic-Dziedzic.

Ten wyrok nie zadowolił rodziny Joasi, która wnioskowała o dożywocie, z możliwością wcześniejszego zwolnienia dopiero po 35 latach. Sąd stwierdził jednak, że nie ma podstaw do wymierzenia takiej kary. Wziął pod uwagę fakt, że mężczyzna nie planował wcześniej tej zbrodni. Marek Z., zaraz po zatrzymaniu wskazał również miejsce, gdzie ukrył zwłoki.

Sąd w wyroku podkreślił seksualny motyw, jakim kierował się Marek Z. Wprawdzie podczas procesu Marek Z., twierdził, że Joasia sama go zaczepiła i naśmiewała się z niego. Sąd nie  uwierzył jednak w wyjaśnienia oskarżonego.

- Niewątpliwie na motyw zabójstwa, którym kierował się oskarżony miała wpływ aparycja pani Surowieckiej. Była to bardzo ładna kobieta, bardzo starannie przygotowywała się do wyjścia na egzamin, była bardzo ładnie ubrana. Na pewno było to czynniki, które spowodowały, że przechodząca tamtędy kobieta spodobała się Markowi Z. – podkreślił sąd.

- Tak naprawdę powód zachowania oskarżonego był bardzo błahy – ulicą przechodziła młoda, ładna dziewczyna, z którą miał ochotę na seks i to spowodowało zabójstwo – uzasadnił wyrok sędzia.

Marka Z., nie było na ogłoszeniu wyroku. Byli natomiast rodzice dziewczyny i jej siostra. Przez cztery lata wierzyli, że Joasia, która zaginęła w czerwcu 2006 roku – żyje.  W czwartek po rozprawie podkreślili, że córka będzie nadal żyła w ich sercach.

Od momentu zaginięcia dziewczyna była poszukiwana w całym kraju, a także za granicą.   Po ponad czterech latach bliscy dowiedzieli się, że Joasia nie żyje. Żona Marka Z., użyła należącego do zabitej dziewczyny telefonu. Policja zatrzymała sprawcę.

Źródło : www.super-nowa.pl

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT