Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
10.03.2012Okazja czyni złodzieja

Apelujemy do Państwa o ostrożność. Pośpiech, roztargnienie, a czasem zwykłe niedbalstwo przyszłych ofiar bezwzględnie wykorzystują złodzieje.

Złodziej wykorzystał nieuwagę właściciela mazdy zaparkowanej przy czechowickiej ul. Traugutta. Z otwartego samochodu zginął portfel z dokumentami, kartą bankomatową i telefon komórkowy.
Właściwie nie ma dnia, aby oficer dyżurny policji nie przyjmował zgłoszeń o kradzieżach, do których dochodzi w biurach, hipermarketach, osiedlowych sklepikach, na targowiskach czy w autobusach. Złodzieje grasują wszędzie tam, gdzie panuje tłok, można kogoś niespostrzeżenie okraść i zniknąć w tłumie. Z torebek, plecaków, saszetek i kieszeni giną portfele, a wraz z nimi dokumenty i gotówka. Wczoraj w autobusie miejskim linii nr 11 kieszonkowiec okradł 62-letnią bielszczankę. Z kieszeni jej kurtki zniknął portfel z dokumentami, kartą bankomatową i gotówką w kwocie 270 zł.

Dlatego apelujemy o ostrożność i staranne zabezpieczenie posiadanego mienia. Otwarte drzwi mieszkań, pomieszczeń biurowych, szatni i pojazdów stanowią zachętę dla złodzieja!

  • jeśli zaparkowałeś samochód na parkingu - nie pozostawiaj w jego wnętrzu na widocznym miejscu saszetki, telefonu i innych wartościowych przedmiotów. Złodziejowi wystarczy chwila, by zbić szybę i skraść cenne rzeczy.
  • na zakupach w sklepie nie pozostawiaj w koszyku lub na ladzie portfela czy torebki - unikniesz przykrych niespodzianek.
  • jeśli jesteś pracownikiem sklepu zabezpiecz właściwie telefon i inne wartościowe przedmioty. Złodziej wykorzysta Twoją nieuwagę i dokona kradzieży.
  • w domu, w sklepie, w autobusie, czy na ulicy zabezpiecz odpowiednio wartościowe przedmioty. Złodziej czeka na okazję.
  • nie pozostawiaj torebki, telefonu, saszetki w otwartym pokoju, gdy wychodzisz choćby na chwilę. Zamknij drzwi na klucz w domu czy w pracy. Pamiętaj, żeby nie pozostawiać klucza w drzwiach.

 Źródło : KMP Bielsko-Biała

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT