Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
16.03.2012Akcja „PASY” - podsumowanie

Blisko 150 skontrolowanych kierowców, z których 80 popełniło wykroczenia, a 62 z nich zostało ukaranych za jazdę bez pasów bezpieczeństwa – to wynik wczorajszej akcji "PASY" prowadzonej przez policjantów z drogówki.

Celem działań było sprawdzenie przestrzegania przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Ponad sześćdziesięciu kierowcom, którzy „zapomnieli” o zapięciu pasów policjanci przypomnieli o tym obowiązku. Sprawcy zostali ukarani mandatami w wysokości 100 złotych, a na ich konto wpisano dodatkowo po dwa punkty karne. Także pasażerom przypominamy o obowiązku podróżowania w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Tym, którzy zapomną grozi mandat w wysokości 50 złotych. Karę ponosi także kierowca odpowiedzialny za nieroztropnego pasażera – może zostać ukarany mandatem na kwotę 100 złotych i dodatkowo jednym punktem karnym. W czasie wczorajszej akcji stróże prawa zwracali również uwagę na obowiązek przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych. Jeden z kierowców, który naraził swoją pociechę na niebezpieczeństwo przewożąc ją poza fotelikiem został ukarany mandatem w wysokości 150 złotych i trzema punktami karnymi.

Planowane działania miały na celu nie tylko karanie kierowców za łamanie przepisów prawa lecz przede wszystkim zwrócenie uwagi użytkownikom dróg na konsekwencje, jakie w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów.

Źródło : KMP Bielsko-Biała

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT