Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
28.03.2012Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

22 marca w bibliotece filii nr 10 i filii nr 6  odbyło się spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke - autorem ponad 30 książek dla dzieci i młodzieży, scenarzystą i współautorem programów telewizyjnych, laureatem wielu wyróżnień i nagród za twórczość literacką, m.in. Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego oraz Nagrody Edukacja XXI.
W spotkaniu wzięli udział  uczniowie z drugich klas Szkoły Podstawowej nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach i Szkoły Podstawowej nr 3 w Ligocie.

Nasz gość zdradził dzieciom jak powstają jego książki, z czego czerpie inspiracje. G. Kasdepke na spotkaniu  zachęcał wszystkich do przeczytania książek: „Co to znaczy” i „Co to znaczy ... po raz drugi”, czytał fragmenty m.in. książki, którą napisał wspólnie z Anną Onichimowską pt. „Gdybym był dziewczynką/ Gdybym była chłopcem”. Opowiadał w sposób przezabawny również o swoich ulubionych książkach, które poruszają tematy o uczuciach i emocjach: „Tylko bez całowania”, „Kocha lubi szanuje”, „Horror! Czyli skąd się biorą dzieci”.

Dodatkowo nie lada atrakcją było wręczenie nagród przez samego pisarza osobom, które zostały wyróżnione w konkursie plastycznym zorganizowanym przez filię nr 10 na stworzenie własnej ilustracji do książek Grzegorza Kasdepke. W gronie nagrodzonych znaleźli się Natalia Zagata, Maja Kręcichowst, Dawid Dankiewicz, Kacper Łukaszek i Julia Magiera.

Podczas spotkania wszyscy zainteresowani mogli również kupić książki pana Grzegorza i zdobyć autograf gościa. Spotkanie z pisarzem okazało się dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem i wspaniałą zabawą.

Źródło : MBP Czechowice-Dziedzice

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT