Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
01.07.2014Młodzi kartografowie. Z wizytą w Wydziale Geodezji

Kilkudziesięciu młodych uczestników zajęć prowadzonych w ramach akcji „Lato”, organizowanych wspólnie przez Szkołę Podstawową nr 3 na Lipowcu oraz Filię nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach odwiedziło Wydział Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta w Czechowicach-Dziedzicach.

Wizyta młodych mieszkańców naszej gminy w murach czechowickiego magistratu związana była z tematem zajęć prowadzonych w ramach akcji „Lato”. Jej uczestnicy będą przygotowywać „Makietę Miasta Marzeń Czechowic-Dziedzic”. Zabierając się za to zadanie postanowili najpierw poznać tajniki fachowego opracowywania miejskich map i planów.

Młodych „kartografów” interesowały szczególnie najstarsze, przedwojenne mapy Gminy Czechowice-Dziedzice. Pytali głównie o to, jak zaznacza się na ma mapach budynki, rzeki, drogi i mosty. Uczestników akcji „Lato” z Lipowca było tak wielu, że ich wizytę w Wydziale Geodezji trzeba było podzielić na dwie tury.

ŁP (UM Czechowice-Dziedzice)

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT