Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
29.07.2014Nocne działania „Dyskoteka”

Policjanci z drogówki, wspierani przez mundurowych z prewencji i referatu antynarkotykowego, przeprowadzili w sobotnią noc akcję „Dyskoteka”. Działania skierowane były przeciwko nietrzeźwym kierowcom oraz kierującym pod wpływem środków odurzających. W działania zaangażowany był także przewodnik psa szkolonego do wykrywania narkotyków z Izby Celnej.

Zadaniem policjantów było wykrycie przedmiotów i środków, których posiadanie jest nielegalne, pochodzących z przestępstwa lub mogących służyć do jego popełnienia. Akcja została przeprowadzona w rejonie lokali rozrywkowych w Bielsku-Białej, Czechowicach-Dziedzicach i Szczyrku. Podczas działań użyto urządzenia do wykrywania narkotyków, który pozwala na wykrycie w ślinie badanego środków odurzających.
 W czasie działań przebadano blisko 1000 kierujących. Zatrzymano 4 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę „na podwójnym gazie” oraz dwóch, który prowadzili swoje pojazdy pod wpływem środków odurzających. Tuż po północy na bielskiej ul. Grażyńskiego mundurowi zatrzymali 21-latka, który kierował nissanem mając ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo w czasie kontroli okazało się, że 20-letni pasażer tego pojazdu był poszukiwany przez sąd. Sprawca został zatrzymany. Trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe pół roku za przestępstwa, których dopuścił się przed rokiem. Kilka minut po północy w Szczyrku na ul. Myśliwskiej miejscowi policjanci zatrzymali 19-latka z Katowic, który kierował fiatem mając w organizmie blisko promil alkoholu. O 3.30 w Czechowicach-Dziedzicach na ul. Legionów mundurowi z drogówki zatrzymali 19-latkę kierującą oplem. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanej dało wynik 0,6 promila alkoholu. Wszyscy kierujący stracili już swoje prawa jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi im do 2 lat za kratami.

Źródło : KMP Bielsko-Biała

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT