Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
24.08.2016Objazdy podczas Dni Czechowic-Dziedzic

W weekend 27 i 28 sierpnia, w związku z 42. Dniami Czechowic-Dziedzic, nastąpi zmiana organizacji ruchu w rejonie MOSiR-u i ulicy Legionów - od skrzyżowania z ul. Kopernika i Łukasiewicza do Ronda AK i NSZ.

Zmiany będą obowiązywać od wczesnych godzin rannych w sobotę do nocy z niedzieli na poniedziałek.

Ruch pojazdów na tym odcinku (od skrzyżowania z ul. Kopernika i Łukasiewicza do ronda - 700 m) odbywać się będzie wyłącznie jednokierunkowo - od ronda, ulicą Legionów, wyłącznie w kierunku Bielska-Białej. Dopuszczone do ruchu na tym odcinku będą jednak tylko pojazdy do 3,5 t.

Pojazdy o masie przekraczającej 3,5 t (z wyjątkiem autobusów komunikacji miejskiej i samochodów dojeżdżających do posesji przy ul. Legionów na zamkniętym odcinku) jadące w kierunku Czechowic Południowych i Bielska-Białej kierowane będą na objazd ulicami Niepodległości, Barlickiego, Prusa i Łukasiewicza.

Wszystkie ulice wlotowe do ul. Legionów i wjazdy na tym jednokierunkowym odcinku będą miały nakaz skrętu w kierunku skrzyżowania (Czechowic Południowych i Bielska-Białej).

Dojazd do Czechowic Południowych i Bielska-Białej ulicami Niepodległości i Legionów do skrzyżowania z ul. Kopernika i Łukasiewicza i dalej ul. Legionów (pojazdy do 3,5 t) będzie utrudniony i może wydłużyć się w czasie. Mogą pojawiać się na tym odcinku korki, dlatego prosimy o wybranie w tych dniach alternatywnych tras przejazdu.

Apelujemy zatem do wszystkich, którzy nie będą dojeżdżać na Dni Czechowic-Dziedzic, aby wybrali inną trasę podróży do Czechowic Południowych i Bielska-Białej niż jednokierunkowym odcinkiem przy MOSiR-ze.

W kierunku Czechowic Południowych i Bielska-Białej będzie można z centrum Czechowic-Dziedzic (zamiast ulicą Legionów obok MOSiR-u) jechać:

  • ulicami Niepodległości, Barlickiego, Prusa i Łukasiewicza do skrzyżowania z ul. Legionów. i dalej ul. Legionów (wszystkie pojazdy) - tą trasą podróż wydłuży się o 520 m,
  • ulicami Niepodległości, Mazańcowicką (Ligocką, DK-1), Kopernika do skrzyżowania z ul. Legionów i dalej ul. Legionów (wszystkie pojazdy, wg obowiązujących ograniczeń na ul. Mazańcowickiej od skrzyżowania z ul. Ligocką do skrzyżowania z ul. hr. Kotulińskiego - z wyjątkiem pojazdów z ładunkami niebezpiecznymi) - tą trasą podróż wydłuży się o 1,98 km (ulicami Mazańcowicką i Kopernika) lub o 2,88 km (ulicami Mazańcowicką, Ligocką, DK-1, Kopernika)

Wyłączony z ruchu zostanie całkowicie pas ruchu od skrzyżowania z ul. Kopernika i Łukasiewicza (od wysokości wlotu ul. Łukowej do ul. Legionów) w kierunku ronda i centrum. Na tym pasie zorganizowany będzie parking na Dni Czechowic-Dziedzic - wjazd na parking odbywać się będzie tylko od kierunku ronda, a wyjazd tylko w kierunku skrzyżowania z ul. Kopernika i Łukasiewicza oraz ul. Łukowej (którą będzie można dojechać z ul. Legionów do ul. Łukasiewicza i w kierunku centrum).

Ruch pojazdów odbywać będzie się z kierunku od Bielska-Białej i Czechowic Południowych (ul. Legionów) i od DK-1 (ul. Kopernika) w kierunku do centrum Czechowic-Dziedzic wyłącznie ulicami Łukasiewicza i Prusa (od świateł na skrzyżowaniu ul. Legionów z ul. Kopernika i Łukasiewicza do wlotów w ul. Barlickiego i Niepodległości).

Na parkingu uprasza się o parkowanie pojazdów systemem ukośnym i o nie parkowanie przy wjazdach na posesje. Na ulicy Łukowej (od ul. Legionów do ul. Łukasiewicza) będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się i postoju.

Ruch autobusów PKM odbywać się będzie z Bielska-Białej w kierunku centrum objazdem ulicami Łukową, Łukasiewicza i Prusa - wyłączony będzie przystanek Legionów/Niepodległości/MOSiR w kierunku centrum. Ruch autobusów z centrum w kierunku Czechowic Południowych i Bielska-Białej pozostanie bez zmian.

Za utrudnienia przepraszamy.

IZD/UM, PM (UM Czechowice-Dziedzice)

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT