Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
30.08.2017Wystawa Ks. Antoni Macoszek, dziedzicki proboszcz w MDK-u

Izba Regionalna Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza na wystawę pt. „ks. Antoni Macoszek, dziedzicki proboszcz”.

Będzie to wystawa o księdzu Antonim Macoszku - proboszczu dziedzickiej Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych. Wystawa o kapłanie, nauczycielu, społeczniku, regionaliście, turyście, autorze książek, przewodników, człowieku wielu talentów i pasji, który związany był ze Śląskiem Cieszyńskim.

Ksiądz Macoszek tragicznie zmarł na dziedzickiej plebani. Jego grób znajduje się na cmentarzu w Dziedzicach. W tym roku, nasi rodacy w Republice Czeskiej zorganizowali o nim i o jego działalności wystawę w Czeskim Cieszynie. W Czechowicach-Dziedzicach będzie prezentowana od 8 września do 9 października br.

Czechowice-Dziedzice są pierwszą miejscowością po Czeskim Cieszynie, w której zostanie zaprezentowana wystawa o Księdzu Macoszku. Wernisaż wystawy odbędzie się 8 września, w holu Kina „Świt” MDK w Czechowicach-Dziedzicach.

plakat

 ŁP (UM Czechowice-Dziedzice)

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT