Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
17.05.2021DKF PULS - maj/czerwiec 2021 r.

Repertuar DKF „PULS” - 05/06.2021 r.

Kup bilet przez internet (kliknij)

27.05
20.00    SOUND OF METAL (USA)

10.06
20.15    OBIECUJĄCA. MŁODA. KOBIETA (USA)

17.06
20.15    NAJLEPSZE LATA (Włochy)

24.06
20.15    LA GOMERA (Rumunia/Francja/Niemcy)

Ważność zachowują karnety z I kwartału 2021 r. Karnet upoważnia do zakupu biletów w cenie 3 zł. Bilety na wybrany film w cenie 12 zł.
                            
SOUND OF METAL
USA 2020, 120 min.
Reżyseria: Darius Marder. Wykonawcy: Riz Ahmed, Olivia Cooke, Paul Raci .

Zdobywca Oscarów® za najlepszy dźwięk i montaż. Nagród BAFTA za najlepszy montaż i dźwięk.
Poruszająca, pełna emocji opowieść o losach pary, która z dnia na dzień musi zmierzyć się z wyzwaniem bezpowrotnie zmieniającym ich życie. Mają tylko siebie i muzykę. Ruben jest pełnym pasji perkusistą, a Lu przebojową wokalistką. Gdy ruszają w trasę koncertową, a marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty jest na wyciągnięcie ręki, Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch. W jednej chwili życie, które dotąd znał i kochał, legło w gruzach, a przyszłość staje się wielką niewiadomą. Jego dziewczyna nie daje jednak za wygraną i postanawia zrobić wszystko, by uratować Rubena i to, co ich dotąd łączyło.

OBIECUJĄCA. MŁODA. KOBIETA  (PROMISING YOUNG WOMAN)
Wlk. Brytania/USA 2020, 113 min.
Reżyseria: Emerald Fennell. Wykonawcy: Carey Mulligan, Bo Burnham, Alison Brie .

Zdobywca  Oscara® za najlepszy scenariusz oryginalny. Nagród BAFTA dla najlepszego filmu brytyjskiego oraz za najlepszy scenariusz.
Wszyscy mówili, że Cassie (Carey Mulligan) była obiecującą, młodą kobietą dopóki tajemnicze wydarzenie nagle nie zakłóciło jej przyszłości. Ale nic w życiu Cassie nie jest tym, czym się wydaje. Cassie jest niesamowicie inteligentna, kusząco przebiegła, a nocą prowadzi sekretne, podwójne życie. Nieoczekiwane spotkanie da dziewczynie szansę naprawienia błędów z przeszłości w tej bardzo zabawnej historii.

NAJLEPSZE LATA  (GLI ANNI PIÙ BELLI)
Włochy 2020, 128 min.
Reżyseria: Gabriele Muccino. Wykonawcy: Pierfrancesco Favino, Micaela Ramazzotti, Kim Rossi Stuart.

Od niewinnej młodości aż po blaski i cienie dorosłego życia. Od idealizmu po rozczarowania oraz frustracje. W nowym filmie ceniony włoski reżyser i scenarzysta Gabriele Muccino towarzyszy swoim bohaterom przez czterdzieści lat. Obrazuje ich losy, a tłem czyni pełną politycznych zawirowań najnowszą historię swojego kraju. Paola, Giulia i Riccardo poznajemy na początku lat 80., podczas gwałtownych zamieszek ulicznych, jakie rozegrały się w Rzymie. Trio zbuntowanych nastolatków wkrótce uzupełnia piękna dziewczyna imieniem Gemma, która wprowadza w ich wzajemne relacje trochę zamieszania. Dla każdego z czwórki bohaterów życie zgotowało inny scenariusz, weryfikując, nierzadko brutalnie, ich nastoletnie fantazje czy idee. Jednak nawet to nie stanie na przeszkodzie w próbie odbudowy młodzieńczej przyjaźni.

LA GOMERA
Rumunia/Francja/Niemcy 2020, 97 min.
Reżyseria: Corneliu Porumboiu. Wykonawcy: Vlad Ivanov, Catrinel Marlon, Rodica Lazar.

Film nominowany do Złotej Palmy w Cannes.
Mistrz rumuńskiej Nowej Fali zabiera nas na Gomerę, jedną z Wysp Kanaryjskich. To tu przypływa skorumpowany, ponury gliniarz z Bukaresztu , by nauczyć się sekretnego lokalnego języka gwizdów, el silbo. Dzięki niemu Cristi może dogadywać się z mafią i planować porwanie, gwiżdżąc na policyjne podsłuchy. Nauczycielami Rumuna zostają tutejszy gangster i tajemnicza, ciemnowłosa femme fatale , której nie mogło zabraknąć w opowieści mistrzowsko doprawiającej mieszankę kryminału, komedii,  i westernu garścią błyskotliwych nawiązań do filmów noir. Zresztą to właśnie kobiety pociągają za sznurki tej nietypowej opowieści o policjantach i złodziejach.

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT