Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
17.02.2021DKF PULS - luty 2021 r.

Dyskusyjny Klub Filmowy Puls zaprasza na czwartkowe projekcje spoza repertuaru, wybrane specjalnie dla Państwa spośród propozycji z „najwyższej półki”.

W lutym proponujemy:

Lekcja miłości - 18.02.2021 r., 18.30

Przez dziesięciolecia Jola postępowała zgodnie z oczekiwaniami innych. Jako matka sześciorga dzieci i żona porywczego męża codziennie robiła makijaż, wkłada kolorowe ubrania i udawała, że wszystko jest w porządku. Jednak pewnego dnia coś w niej pęka i Jola odnajduje w sobie siłę, aby odejść od męża i zacząć żyć pełnią życia. Spotyka się z przyjaciółkami, tańczy w Café Smile, pisze wiersze i piosenki. Śpiewa o miłości – uczuciu, o którym zawsze marzyła, ale nigdy go nie zaznała. Niespodziewanie spotyka Wojtka, który traktuje ją jak królową. Jednak czy będzie umiała otworzyć się na miłość, po raz pierwszy w swoim życiu? Zwłaszcza, gdy dowiaduje się, że ma mniej czasu, niż przypuszczała?

Czas trwania: 1 godz. 13 min.
Reżyseria: Małgorzata Goliszewska, Katarzyna Mateja
Scenariusz: Małgorzata Goliszewska, Anna Stylińska
Gatunek: dokumentalny
Produkcja: Polska
Obsada: Jolanta Janus

Kwiat szczęścia - 18.02.2021 r., 20.00

W korporacji zajmującej się tworzeniem nowych gatunków pracuje Alicja, matka samotnie wychowująca nastoletniego syna. Alicja wyhodowała niezwykle ciekawą roślinę. Kwiat ma piękne, karmazynowe płatki i niecodzienne właściwości. Jeśli zapewni mu się odpowiednią temperaturę, właściwie podlewa i rozmawia z nim sprawia, że jego opiekun odczuwa szczęście. Wbrew polityce firmy zabiera jeden do domu jako prezent dla swojego nastoletniego syna.

Czas trwania: 1 godz. 40 min.
Reżyseria: Jessica Hausner
Scenariusz: Jessica Hausner, Géraldine Bajard
Gatunek: dramat, Sci-Fi
Produkcja: Austria, Francja, Niemcy, Wielka Brytania
Obsada: Emily Beecham (Alice), Ben Whishaw (Chris), Kerry Fox (Bella), Kit Connor (Joe)

Martin Eden - 25.02.2021 r., 20.00

Z chwilą, gdy tytułowy bohater filmu, wywodzący się z klasy robotniczej Martin Eden, spotka na swej drodze Elenę, nie ma wątpliwości, że to miłość od pierwszego wejrzenia. Myśl o ślubie z pochodzącą z dobrze sytuowanej przemysłowej rodziny młodą kobietą powoli staje się jego obsesją. Wyglądać to może na mezalians, bo cała wiedza, jaką do tej pory w swoim życiu zdobył Martin, opiera się nie na szkolnej edukacji, a na byciu w drodze. Zamiast kończenia kolejnych klas od wczesnych lat pływał na statkach, imając się różnych dorywczych zajęć. Chcąc zatrzeć klasową różnicę i skromne pochodzenie, marzy o zdobyciu wykształcenia oraz rozpoczęciu kariery pisarskiej. Wsparcie znajduje u boku starszego lewicowego intelektualisty, który przyczyni się także do politycznego przebudzenia bohatera.

Czas trwania: 2 godz. 9 min.
Reżyseria: Pietro Marcello
Scenariusz: Pietro Marcello, Maurizio Braucci
Gatunek: dramat
Produkcja: Francja, Niemcy, Włochy
Obsada: Luca Marinelli (Martin Eden), Jessica Cressy (Elena Orsini), Vincenzo Nemolato (Nino)

Uwaga!

Karnety z III kwartału (X-XII) zachowują ważność.

Karnet upoważnia do zakupu biletu w cenie 3 zł na każdy film z repertuaru DKF Puls.

Bilety na pojedynczy film 12 zł.

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT