Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
22.02.2020Spotkanie autorskie z Erwinem Woźniakiem

Zapraszamy na spotkanie z Erwinem Woźniakiem, wieloletnim kustoszem Izby Regionalnej w Czechowicach-Dziedzicach i Przewodniczącym Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic (piastował to stanowisko przez 25 lat).

W ubiegłym roku Pan Wożniak napisał swoją kolejną książkę, tym razem o dziejach pszczelarstwa w Czechowicach-Dziedzicach, z okazji 70 rocznicy powstania Koła Pszczelarzy w naszym mieście.
Oprócz historii Koła Pszczelarzy i jego działaczy (Pyda, Handzlik, Kurasiewicz, Wrzoł, Zarębski, etc.) czytelnicy znajdą w tej książce kalendarz pszczelarza, historię bartnictwa na Śląsku Cieszyńskim, informacje o budowie uli i o chorobach pszczół oraz wiele innych ciekawostek o tej fascynującej pasji. Jest też i o miodzie.

Podczas spotkania będzie można nabyć książkę „Pszczelarze Czechowic-Dziedzic. Kronika organizacji pszczelarskich z lat 1931-2019. Część I.”, autorstwa p. Woźniaka.
Cena książki – 19 zł.

Źródło : MDK Czechowice-Dziedzice

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT