Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
25.02.2020Koncertowe pożegnanie z policyjnym mundurem

Wczoraj w bielskiej komendzie odbyła się odprawa służbowa kadry kierowniczej połączona z uroczystą zbiórką, podczas, której pożegnano odchodzących na zasłużoną emeryturę stróżów prawa. Uroczystość uświetnili swoimi występami uczniowie z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej. Odprawie przewodniczył szef bielskich policjantów insp. Krzysztof Herzyk. Dzieci tego dnia zwiedziły bielską komendę i przyjrzały się pracy stróżów prawa.

Blisko 50-cioro uczniów z klas podstawowych Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej gościło w poniedziałek w bielskiej komendzie. Policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną przybliżyli im sylwetkę policjanta oraz zorganizowali ciekawą prelekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz środowisku szkolnym i domowym. Policyjny pirotechnik w przystępny sposób pouczał jak zachować się w wypadku alarmu bombowego, znalezienia niewybuchu lub innych podobnych zagrożeń. Policjanci opowiedzieli, jak wygląda praca policjanta i czym stróże prawa zajmują się na co dzień. Dzieci poznały policyjne wyposażenie wykorzystywane podczas zabezpieczeń meczów piłkarskich i mogły od środka przyjrzeć się policyjnym radiowozom. Uczniowie odwiedzili m.in. instruktorów wyszkolenia strzeleckiego oraz przewodnika psa służbowego, który zaprezentował im umiejętności policyjnego psa tropiącego.

Po zakończonym spotkaniu uczniowie w towarzystwie swoich nauczycieli i rodziców wzięli udział w uroczystej zbiórce podczas, której pożegnano odchodzących na emeryturę policjantów. Komendant Miejski w Bielsku-Białej insp. Krzysztof Herzyk wraz ze swoim Zastępcą mł. insp. Grzegorzem Jakubcem, kadrą kierowniczą, policjantkami, policjantami i pracownikami cywilnymi podziękowali za wieloletnią i pełną zaangażowania służbę trzem policjantom:

Młodszemu inspektorowi Bogdanowi Brosz – Komendantowi Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach, który wcześniej służył w Komendzie Powiatowej Policji w Pszczynie, gdzie przez wiele lat był dyżurnym jednostki, a następnie został awnsowany na stanowisko Naczelnika Wydziału Prewencji pszczyńskiej komendy. W garnizonie bielskim służył od 2017 roku jako szef czechowickiej Policji. W mundurze przepracował ponad 29 lat.

Podinspektorowi Jerzemu Haura – Komendantowi Komisariatu Policji w Kobiernicach, który wcześnie służył Wydziale Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Następnie został awansowany na Zastęcę Komendanta Policji w Szczyrku, a w 2017 został szefem kobiernickich stróżów prawa. W Policji słyżył przez ponad 28 lat.

Aspirantowi Piotrowi Klim – Kierownikowi Posterunku Policji w Kozach, który na stanowisko kierownika koziańskiego posterunku został awansowany w 2018 roku. Wcześniej przez wiele lat pracował w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Polciji w Bielsku-Białej w grupie szybkiego reagowania oraz jako kierwonik ogniwa patrolowo-interwencyjnego bielskich stróżów prawa. Z policyjnym mundurem był związany przez ponad 28 lat.

Następnie dzieci ze szkoły muzycznej zagrały dla policjantów z komendy kilka wybranych utworów ze swojego repertuaru, ze szczególną dedykacją dla tych odchodzących na emeryturę oraz wykonały wspólnie piosenkę, którą wygrały jeden z ostatnich konkursów młodych talentów. Kto wie, może kiedyś zasilą szeregi Policji, swoje pasje i talenty łącząc ze służbą i zagrają w policyjnej orkiestrze. Tego, wśród wielu życzliwych słów i pochwał życzył im osobiście insp. Krzysztof Herzyk.

To był wyjątkowy dzień dla dzieci, które z bliska przyjrzały się pracy policjantów i funkcjonowaniu komendy. Dla wszystkich policjantów było to z kolei niecodzienne spotkanie z muzyką w wykonaniu małych artystów, a dla żegnających się ze służbą stróżów prawa wyjątkowe pożegnanie i podziękowanie za wieloletnią służbę.

Źródło : KMP Bielsko-Biała

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT