Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
26.03.2020Autobusy czechowickiego PKM podlegają dezynfekcji ozonem

W trosce o bezpieczeństwo pasażerów wszystkie autobusy Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach sp. z o.o. poddawane są codziennej dezynfekcji poprzez ozonowanie.

Ozonowanie to bezpieczna i bardzo skuteczna metoda sterylizacji, dezynfekcji i oczyszczania bez zastosowania środków chemicznych, szeroko stosowana w szpitalach, ośrodkach zdrowia czy gabinetach lekarskich.

Ozonowanie polega na wykorzystaniu reakcji chemicznej, w trakcie której ozon wchodzi w działanie ze związkami organicznymi o szkodliwym wpływie na ludzki organizm, w szczególności z bakteriami i wirusami.

Badania potwierdzają skuteczność ozonowania w walce z koronawirusem SARS-CoV-2. W efekcie prowadzonych czynności w autobusie giną wszystkie szkodliwe związki, w tym wirusy i bakterie.

PKM, ŁP (UM Czechowice-Dziedzice)

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT