Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
30.10.2020Repertuar kina „ŚWIT” - 11.2020 r.

Repertuar kina „ŚWIT” - 11.2020 r.

Kup bilet przez internet (kliknij)

UWAGA : ze względu na wycofywanie przez dystrybutorów filmów, repertuar może ulec zmianie

01    nieczynne

02
16.15   CZYŚCIEC (pol./12)
18.00   CZYŚCIEC
20.00   BANKSTERZY (pol./15)

03-04
16.15   CZYŚCIEC
18.00   CZYŚCIEC
20.15   25 LAT NIEWINNOŚCI. SPRAWA TOMKA KOMENDY (pol./15)

05
16.15   CZYŚCIEC
18.00   25 LAT NIEWINNOŚCI. SPRAWA TOMKA KOMENDY
20.15   DKF

06-07
16.15   PSY I KOTY 3: ŁAPA W ŁAPĘ (USA/7)
18.00   25 LAT NIEWINNOŚCI. SPRAWA TOMKA KOMENDY
20.15   SZARLATAN (pol.,czes./15)


W związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia Miejski Dom Kultury z dniem 7.11.2020 zawiesza działalność kina Świt.


DKF PULS

05
20.15   ZŁOTOKAP (Islandia/Polska)

W związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia Miejski Dom Kultury z dniem 7.11.2020 zawiesza działalność kina Świt.

BANKSTERZY
Polska 2020, 106 min.
Reżyseria: Marcin Ziębiński. Wykonawcy: Katarzyna Zawadzka, Antoni Królikowski, Magdalena Lamparska, Tomasz Karolak.

Karolina pracuje w banku, jest energiczna, pewna siebie, przebojowa. Kiedy w jej ręce wpada najnowszy produkt walutowy – kredyt we frankach szwajcarskich, kobieta otrzymuje wielką szansę, żeby się wykazać. Mając pełne przyzwolenie szefa – Adama, bez skrupułów zaczyna namawiać klientów na najbardziej ryzykowne i niekorzystne inwestycje. Jan jest szarą eminencją krajowej finansjery. W swoim telefonie ma kontakty do prezesów największych banków w Polsce. Jego cyniczne pomysły i decyzje, z dnia na dzień, wpływają na gospodarkę i losy setek tysięcy osób. Takich jak Artur – ambitny szef firmy IT, który, by rozwijać działalność, decyduje się na opcje walutowe. Jego wspólnikiem jest Mateusz, który marzy o niezależności, własnym lokum i upragnionej wyprowadzce od teściów. Choć młode małżeństwo pozostaje nieufne wobec proponowanych przez banki rozwiązań, to przyparte do muru daje się wciągnąć w finansową pułapkę. Wkrótce losy bohaterów po obu stronach barykady splotą się w pętli wstrząsających wydarzeń.

CZYŚCIEC
Polska 2020, 93 min.
Reżyseria: Michał Kondrat. Wykonawcy: Małgorzata Kożuchowska, Philippe Tłokiński, Ida Nowakowska.

W czasie wizyty u znajomych, Fulla Horak poznaje kobietę, której niezachwiana wiara w Boga robi na wszystkich ogromne wrażenie. Spotkanie to odciska piętno na Fulli i zmusza ją do duchowych poszukiwań i powrotu do wartości, które odrzuciła przed laty. Pewnej nocy, pogrążona w modlitwie Fulla doświadcza objawienia. Ukazuje się jej Magdalena Zofia Barat – zmarła 70 lat wcześniej założycielka zgromadzenia Najświętszego Serca. To pierwsza z dusz Świętych Opiekunów, które będą nawiedzać mistyczkę. Kolejne, w tym Jana Bosko, Teresy od Dzieciątka Jezus czy Joanny d’Arc, odkryją przed kobietą niezwykłą wiedzę na temat nieba, piekła i czyśćca. Wszystkie te doświadczenia Fulla opisze w swojej książce „Piękna Pani” w rozdziale „Zaświaty”. A zawarta w niej mądrość wykroczy poza czas i przestrzeń, łącząc w jedno duchowe doświadczenia Fulli oraz objawienia świętego Ojca Pio, błogosławionego Ojca Stanisława Papczyńskiego i świętej Faustyny Kowalskiej.

25 LAT NIEWINNOŚCI. SPRAWA TOMKA KOMENDY
Polska 2020, 118 min.
Reżyseria: Jan Holoubek. Wykonawcy: Piotr Trojan, Agata Kulesza, Jan Frycz.

Poruszający dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach, którymi żyła cała Polska. To fabularna opowieść o życiu Tomasza Komendy – młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo nastolatki. Tomasz Komenda miał 23 lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Z dnia na dzień został zatrzymany, wtrącony do więzienia i oskarżony o morderstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. W końcu, po 18 latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego.

SZARLATAN  CHARLATAN
Polska/Czechy/Słowacja 2020, 118 min.
Reżyseria: Agnieszka Holland. Wykonawcy: Ivan Trojan, Juraj Loj, Josef Trojan.

Choć rozgrywa się w przeszłości, Szarlatan jest filmem jak najbardziej współczesnym – podobnie jak jego bohater, zielarz Jan Mikolášek, dla którego remedium na ludzkie cierpienie jest natura. Jej potężne moce zdolne są uzdrowić ciało, ale w filmie Holland to także przestrzeń prawdziwej wolności dla ducha. Tylko w łączności z nią możemy zrozumieć i zaakceptować to, kim naprawdę jesteśmy. Alchemiczna niemal wiedza o właściwościach ziół, jaką posiadł Mikolášek, i jego zdumiewający dar przenikania do ludzkiego wnętrza sprawiają, że do jego kliniki ciągną tysiące potrzebujących. Ale ten dar ma także swoją ciemną stronę. Tworząc fascynującą, pełną sprzeczności postać uzdrowiciela, Agnieszka Holland ucieka od odpowiedzi na pytanie, czy był ludowym lekarzem czy zwykłym oszustem. Prawda, która ją interesuje, dotyczy naszej wiary w cuda, tęsknoty za autorytetem, pragnienia, by żyć w zgodzie z naturą – także naszą własną. 

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT