Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
07.01.2021Ktoś ukradł bombkę ze skweru na Gliksmance

Skradziona została jedna z dekoracji świetlnych – bombek z diodami LED, zainstalowanych na skwerze u zbiegu ulic Legionów, Łukasiewicza i Falistej w Czechowicach-Dziedzicach. Do kradzieży doszło w ostatnich dniach, najprawdopodobniej między 1 a 6 stycznia br.

- Brak jednej z trzech świecących bobek, zainstalowanych na zieleńcu u zbiegu ulic Legionów, Łukasiewicza i Falistej, został nam zgłoszony 6 stycznia – informuje Widział Inwestycji i Zarządu Drogami Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach - Z dokonanych oględzin wynika, że jedna z dwóch mniejszych bombek została wyrwana z podłoża. Wyrwany został również przewód zasilający. Jeżeli bombka wróci na swoje miejsce – oczywiście w stanie nienaruszonym - możemy rozważyć odstąpienie od zgłoszenia sprawy policji.

foto1

Skradziona bombka, podobnie jak reszta dekoracji świetlnych na skwerze, zasilana jest prądem o napięciu 12 V. Jej podłączenie do prądu o napięciu 230 V doprowadzi do uszkodzenia oświetlenia LED.

foto2

Przypominamy, że bez względu na kwalifikację prawną czynu zabronionego – czy będzie to kradzież, czy zniszczenie mienia, zwane potocznie wandalizmem – sprawcy grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

IZD/UM, ŁP (UM Czechowice-Dziedzice)

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT