Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
09.06.2016Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwa docenione przez MF

Aplikacja DzienSzkolny.pl zwyciężyła w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W finale, który odbył się 2-3 czerwca na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, zmierzyło się 20 najlepszych zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych. Nagrody zdobywcom Grand Prix konkursu wręczył w imieniu ministra finansów Pawła Szałamachy przedstawiciel resortu.

Grand Prix konkursu otrzymał zespół Futapp z VII Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kusocińskiego w Bydgoszczy. Uczniowie stworzyli aplikację DzienSzkolny.pl - mobilny organizator na bieżąco synchronizujący publikowany przez szkołę rozkład zajęć z ewentualnymi zmianami.

Zwycięzcom dyplomy wręczył rzecznik prasowy Ministra Finansów Waldemar Grzegorczyk, który podkreślił jak ważna jest edukacja wśród młodych adeptów biznesu. "Ministerstwo finansów przywiązuję dużą wagę do edukacji finansowej. Cieszą nas takie projekty jak Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo, dzięki którym młodzi ludzie mają możliwość rozwijania swojej przedsiębiorczości, a przy okazji uczą się co to jest rachunkowość i po co płaci się podatki" – powiedział. Nagrodą główną dla młodych przedsiębiorców jest wyjazd do Szwajcarii oraz udział w konkursie europejskim „Company od the Year Competition", gdzie będą rywalizować ze swoimi rówieśnikami z 39 krajów.

II miejsce zdobyła firma Drop of Soap z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Gdańsku. Na III miejscu uplasowało się przedsiębiorstwo Przerwa na sok z I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. J. Bema w Ostrołęce. Komisja Konkursowa przyznała również trzy wyróżnienia. W kategorii „Raport" wyróżniono firmę Bocco z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach. Za „Prezentację" doceniono 4Phone z Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w Gryficach. W kategorii „Stoisko i umiejętności sprzedaży" nagrodzono Busy Bees z I Liceum Ogólnokształcącego im. K. Miarki w Mikołowie.

Podczas finału uczniowie zaprezentowali swoje produkty i usługi, a także skorzystali z okazji, aby sprzedać je zwiedzającym.

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości organizuje konkurs od 1994 r. Dzięki projektowi powstało łącznie 6 tysięcy młodzieżowych miniprzedsiębiorstw.

Więcej informacji na http://www.miniprzedsiebiorstwo.junior.org.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

Źródło : Ministerstwo Finansów

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT